top of page

Rekuperatory

 

Rekuperacja EKOWAT- 3 elementy

1) Rekuperator -inaczej centralka wentylacyjna z odzyskiem ciepła wraz z panelem sterującym

 

2) Instalacja - to głównie rury rozprowadzające powietrze w budynku, ale również tłumiki hałasu, anemostaty nawiewne i wyciągowe, czerpnia i wyrzutnia, instalacja skroplinowa, instalacja elektryczna i sterująca.

Nasza instalacja wykonywana jest w systemie Pe-Flex oraz na życzenie z rur stalowych typu spiro

 

3) Usługa montażu - to wykonanie instalacji, montaż rekuperatora, regulacja układu ale również wykonanie projektu, doradztwo oraz pomiar skuteczności wentylacji wraz z protokołem pomiarowym.

Rekuperacja EKOWAT- kiedy zacząć ?

Im szybciej tym lepiej, kontakt z nami jeszcze przed "wbiciem łopaty" pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów przez co rekuperacja i cała budowa będzie tańsza.

Rekuperacja - zrób pierwszy krok z EKOWAT

Myślisz o rekuperacji, ale nie wiesz od czego zacząć ? Prześlij nam swój projekt lub zadzwoń, przygotujemy projekt, wycenę i podzielimy się z Tobą naszymi doświadczeniami.

Rekuperatory - który wybrać?

Poniżej znajdziesz urządzenia, z którymi zdobywaliśmy doświadczenie na rynku. Każdy z tych rekuperatorów jest inny i z pewnością znajdziesz ten, który wpasuje się w Twoje wymagania.

Mały domek ? Rekuperator na poddaszu ? Brak miejsca na rekuperator lub rury ? Wysoki odzysk ? Najwyższa jakość i design ? Nie ma problemu - z Nami znajdziesz coś dla Siebie !

Przygotowaliśmy krótką ściągę :

Kanały Pe-Flex Ekowat Bydgoszcz
Skrzynka anemostat Pe-Flex Ekowat Bydgoszcz
Skrzynka rozdzielcza Pe-Flex Ekowat Bydgoszcz
Zehnder ComfoAir Q

 

to w skrócie nowoczesne wzornictwo w połączeniu z inteligentną techniką. Liczne innowacje takie jak automatyczne bilansowanie powietrza nawiewanego z wywiewanym sprawiają , iż Zehnder ComfoAir Q jest najlepszy z produktów dostępnych na rynku. Możliwość kontroli stężenia CO2 w pomieszczeniach oraz jonizacja powietrza.

Dzięki unikalnemu wzornictwu oraz cichej pracy, rekuperator może być montowany w widocznym miejscu. Klasa energetyczna A z możliwością podwyższenia do A+.

Producent Zehnder (Szwajcaria/Hollandia)

Vena Standard

rekuperator o szerokich możliwościach montażu, zarówno w pozycji stojącej jak i pod nachyleniem (minimalny kąt nachylenia 15°), możliwość montażu w pomieszczeniu nieogrzewanym. Cechy te sprawiają, że szczególnie nadaje się on do montażu na poddaszach.

Bardzo duża powierzchnia wymiennika 39 m2 co w praktyce oznacza wysoki odzysk ciepła do 92%, ponadto brak konieczności stosowania grzałki elektrycznej. Rekuperatory VENA Standard są zgodne z dyrektywą Ekoprojekt (EcoDesign). . Klasa energetyczna A+

Producent Bartosz Sp.J (Polska)

Wanas

to połączenie wysokiej jakości wykonania i wyposażenia w standardowej cenie. Takie funkcje jak dotykowy kolorowy panel sterujący, sterowanie po WiFi oraz nagrzewnica wstępna otrzymacie Państwo w standardzie urządzenia.

Rekuperatory Wanas przeznaczone są głównie do budynków jednorodzinnych o powierzchni do 230 m² model WANAS 350 i do powierzchni 320 m² model WANAS 550. Producent Wanas (Polska)

Komfovent Domekt

 

Równowaga wilgoci w powietrzu, rekuperatory  wyposażone w obrotowy wymiennik ciepła nie wysuszają powietrza w pomieszczeniach. W ofercie dotykowy kolorowy wyświetlacz z czujnikiem wilgotności. Ponadto możliwość kontroli stężenia CO2 w pomieszczeniach.

Centrale Domekt wyposażone są w dodatkowy króciec umożliwiający podłączenie okapu kuchennego.

Producent UAB AMALVA (Litwa)

Vents Group

to bogata oferta rekuperatorów dla małych domków w korzystnych cenach przy zachowaniu wysokiej jakości urządzeń.

BLAUBERG VENTILATOREN

rekuperatory decentralne inaczej bezrurowe. To idealne rozwiązanie w obiektach gdzie nie można poprowadzić instalacji wentylacyjnej, a więc całej sieci rur doprowadzających świeże i odprowadzających zużyte powietrze.

Są to rekuperatory dedykowane do remontowanych kamienic, szkół, i przedszkoli. W rekuperatorach tych możemy użyć filtrów które uchronią nas przed smogiem. polecane do zastosowania w budynkach w centrach miast. Producent Blauberg (Niemcy)

Video 
Anchor 1
Poznaj system dystrybucji powietrza Pe-Flex

 

 

 

Tagi: rekuperatory Zehnder, rekuperacja Pe-Flex, Bydgoszcz, Toruń , Nakło, Inowrocław, Gdańsk, Olsztyn, Koszalin, Szczecin, Tuchola, Świecie

bottom of page